An Education Blog

word direction logo

Aktif karbon fıstık, ceviz ve badem kabukları tarafından hazırlanan tarafından nitrat kaldırma su verimliliğini hakkında çalışma- (Turkish)

Mohammad Mehdi Taghizadeh, Reza Vahdati

Environmental Engineering Department, Estahban Branch, Islamic Azad University-Fars, Iran

Environmental Engineering, Environmental Engineering Department, Estahban Branch, Islamic Azad university, Estahban, Fars, Iran

Key words: Nitrate, activated carbon, pistachio shell, walnut shell, almond shell.

Soyut
almendrasAktif karbon hazırlamak için kullanılan malzemeler aktif kömür adsorpsiyon yeteneğine çok önemlidir. Çip tarım atık, fındık kabukları başarıyla aktif karbon .en bu araştırma ve sefil hazırlamak için kullanılabilir ile aynı içinde nitrat sulu çözümler izale fıstık, ceviz ve badem kabukları ile hazırlanan aktif karbon özelliklerini karşılaştırarak olduğunu. Aktif karbonlar çeşitli örnekleri “fıstık” tarafından hazırlanan .insan etkinleştirme oranı equale150%.the etkisi PH, nitrat konsantrasyonu, reaksiyon zamanı nitrat kaldırma, verimliliği üzerine ağırlık ölçme ile Çinko Klorür tarafından yapıldı ceviz ve badem kabukları da araştırıldı. Nitrat kaldırılması için üç fındık kabuğu verimliliğini oluşur “fıstık” sonuçları göstermek ceviz ve badem kabukları respectively,45.74%,41.7% and43.49%.most nitrat kaldırma PH eşit 2 ceviz ve badem kabukları için Antep fıstığı ve PH 8 eşit oldu. Sonuç, aktif karbon gibi fıstık, ceviz ve badem mermisi var çip tarım atık tarafından hazırlanan su kalitesini artırmak için kullanılabilir. Aktif karbon fıstık kabuğu tarafından hazırlanan nitrat kaldırma ceviz ve badem kabukları için karşılaştırma üzerinde daha iyi sonuç var.

In English: http://www.innspub.net/wp-content/uploads/2015/01/IJB-V6No2-p375-379.pdf

Leave a Reply