An Education Blog

word direction logo

Badania nad wpływem różnych herbicydów toksyn na liczby strąków na roślinie, liczby strąków na gałęzi wtórnych, liczba ziaren na pod i waga 100-ziarna różnych odmian, upadek ciecierzycy w regionie Eslam Abad – E – Gharb- (Polish)

Korosh Fatahi, Sarah Beigzadeh

Young Researchers And Elite Club, Kermanshah Branch, Islamic Azad University, Kermanshah, Iran

Young Researchers And Elite Club, Kermanshah Branch, Islamic Azad University, Kermanshah, Iran

Key words: Herbicides, chickpeas, number of pods per plant, number of pods per secondary branch, number of grains per pod, 100-grain weight.

Abstrakcja
12-ChickpeaAby zbadać skutki różnych herbicydów toksyn na numery głównej łodygi, gałęzie wtórne i dni do formowania strąków w różnych odmian grochu upadek, badań odbywa się w od podziału działki projekt w oparciu o pełną przypadkowych chłopaków z 3 powtarza. Głównym czynnikiem obejmuje 3 odmiany Arman, Azad i Hashem; i drobne czynnik obejmuje wszelkiego rodzaju toksyn i ich mieszaniny, w tym pyridite herbicydów, bentazonu, imaztapyr, metrybiozin, cyiavazine, fomasaphen, pyridite i fomasaphen, mieszaniny bentazonu i cyianazine, imaztapyr i metrybiozin i pielenie ręczne. W tym badaniu wyniki z analizy wariancji wykazały, że czynnik odmiana miał statystycznie znaczącego wpływu na liczby strąków na roślinie, podczas gdy wpływ czynnika toksyny herbicyd na wspomniane cechy była istotna na poziomie 1% prawdopodobieństwa, wskazując pośredni wpływ wykorzystania herbicydów toksyny na liczbę ziaren na pod. Wyniki analizy wariancji wykazała nieznaczna odmiana X toksyny interakcji liczby strąków na roślinie. Te wyniki wykazały, że, na poziomie 5%, odmiana czynnik miał statystycznie znaczący wpływ liczby strąków na gałęzi wtórnych. W niniejszej pracy herbicyd toksycznej czynnika miał znaczący wpływ (na poziomie 1% prawdopodobieństwa) liczby strąków na gałęzi wtórnych. W oparciu o wyniki, odmiana czynnik miał statystycznie znaczącego wpływu na liczbę ziaren na pod; i znaczącej różnicy pomiędzy poziom toksyn, a także nie znaczących toksyny x odmiany interakcji na podstawie wyników wariancji, poziomu 1%, zaobserwowano istotnej różnicy między odmian pod względem masy ziarna 100; i istniały znaczne różnice między poziomów toksyn herbicyd pod względem wspomniane cechy na tym samym poziomie prawdopodobieństwa.

Leave a Reply