An Education Blog

word direction logo

Badania o skuteczności usuwania azotanów z wody przez węgiel aktywowany, przygotowane przez pociski pistacji, orzechów włoskich i migdałów- (Polish)

Mohammad Mehdi Taghizadeh, Reza Vahdati

Environmental Engineering Department, Estahban Branch, Islamic Azad University-Fars, Iran

Environmental Engineering, Environmental Engineering Department, Estahban Branch, Islamic Azad university, Estahban, Fars, Iran

Key words: Nitrate, activated carbon, pistachio shell, walnut shell, almond shell.

Streszczenie
HT_california_walnut_commision_nut_rustling_jt_140120_16x9_992Materiały, które wykorzystywane do przygotowania węgiel bardzo ważne na zdolność adsorpcji węgla aktywowanego. Chip rolnych odpadów, tak samo jak łupiny orzecha powodzeniem mogą być używane do przygotowania węgla aktywowanego .ten skrajną tego badania jest porównanie właściwości węgla aktywowanego, które przygotowywane przez pociski pistacji, orzechów włoskich i migdałów w usuwanie azotanów z roztworów wodnych. Różnych próbek węgla aktywowanego został przygotowany przez pistacja, skorup orzechów włoskich i migdałów chemicznego aktywacji została wykonana przez chlorek cynku z ważenia stawki equale150%.the efektu pH, stężenia azotanów, czas reakcji na efektywność usuwania azotanów, również była badana. Pokaż wyniki efektywności usuwania azotanów dla trzech łupiny składają się z pistacji, orzechów włoskich i migdałów pocisków były że respectively,45.74%,41.7% and43.49%.most usuwania azotanów to stało się na PH równe, że 8 dla pistacji i PH równe 2 dla skorup orzechów włoskich i migdałów. Zawarcia węgiel aktywny, przygotowane przez chip odpadów rolniczych, takich jak muszle pistacji, orzechów włoskich i migdałów można stosować dla zwiększenia jakości wody. Węgiel aktywny, przygotowane przez pistacja powłoki mają lepszy wynik na azotanu usuwania porównując do skorup orzechów włoskich i migdałów.

Leave a Reply