An Education Blog

word direction logo

Chorobotwórczych mikrobiologiczne badania gotowych do spożycia mięsa i jego produktów w różnych hoteli w Peszawarze, Pogranicznej Pakistan- (Polish)

Muhammad Daud, Manzoor Ahmad, Imran khan, Uzma Khan, Syeda Besma Sabir, Aftab Ali, Mohsin khan, Nadeemullah, Zohaib, Misal khan, Ihsanullah, Azam hayat

Department of Microbiology, Hazara University Dhodial, Mansehra KhyberPakhtoonkhwa, Pakistan

Department of Microbiology Quaid-e-Azam University Islamabad, Pakistan

Faculty of Medicine, Department of Microbiology, Near East University, Turkish Republic of Northern Cyprus

Food Science Division, Nuclear Atomic Energy Institute for Food and Agriculture, Tarnab Peshawar, Pakistan

Key words: Processed Meat, E. coli, S. aureus, Salmonella.

Abstrakcja
_76963531_salmonella_enteritidis_bacteria-splTo badania przeprowadzono w celu zbadania jakości mikrobiologicznej żywności gotowe do jedzenia mięsa o popularnych Resturant Peshawar Pakistan. W tym celu, 28 próbek różnych żywności z różnych hoteli, w tym siedmiu próbek dla każdego produktu, tych produktów zawiera przetworzone mięso (Tikka Karahi (7), Karahii mięsa (Gosht Karahi) (7), baranina Karahi (7), Karahi kurczaka (7) zostały przeanalizowane pod kątem Escherichia coli, Salmonella spp., Staphylococcus aureus i grzyby izolacji. Ogólna liczba dla wszystkich próbek był zdecydowany. Najwyższe skażenie bakterii chorobotwórczych został znaleziony z dziennika średnia 6 w Tikka Karahi w Pak Afghan Hotel najniższy odsetek dziennika był 3,87 w Marcopolo. W Gosht Karahi dzienniku najwyższy procent był 5.88 w Islamia resturant i najniższą 3.69 w Sheeraz Hotel. W baranina Karahi dzienniku najwyższy procent był 6,05 w Usmania Hotel i najniższą był 3 w Pak Afghan Hotel. W kurczaka Karahi najwyższy procent dziennika był 6.88 w Pak Hotel afgańskich i najniższa 2.79 był w Marcopolo Resturant. Całkowitej liczy realną obserwowane dla każdego typu mikroorganizmu zostały znalezione w zakresach od 5,0 × 102 do 1,4 × 104CFUml-1.

Leave a Reply