An Education Blog

word direction logo

Fermente Cladophora diyet büyüme performansları ve besleme verimliliği tilapia (Oreochromis sp.) içeren yanıt- (Turkish)

A.P.W. Krisna Dewi, H. Nursyam, A.M. Hariati

Graduate student, Department of Aquaculture, Faculty of Fisheries & Marine Science, University of Brawijaya, Indonesia

Department of Fish Processing Technology, Faculty of Fisheries and Marine Science, University of Brawijaya, Malang, Indonesia

Laboratory of Fish Nutrition, Faculty of Fisheries & Marine Science, University of Brawijaya, Malang, Indonesia

Key words: Filamentous algae, fish diet, feed substitution, essential amino acid index.

tilapiaSoyut
Besleme hala en yüksek su ürünleri maliyetine katkıda. Fermente Cladophora tilapia için bitkisel kökenli protein yerine uygulandı. Beş farklı diyetler, ama tüm ISO-protein, bitkisel kökenli protein fermente Cladophora ile % 40’a % 0 (kontrol) olarak yerine formüle edildi. Deneme 15 akvaryumlar, her biri 30 l kullanarak ayarlamak ve 1 balık l-1 yoğunluğu tilapia (başlangıç bireysel boyutunu 3.65 ± 0,26 g) ile stoklanmayacaktır. Tüm balık beslenen vücut ağırlığının % 3 gün-1 ve deneme gün sona erdi 42. Sonuç fermente Cladophora yüzde 10’u ile beslenen bu tilapia büyüme oranı, verimlilik, protein sindirimi ve esansiyel amino asit dizini besleme en yüksek ulaştı gösterdi. Bu tedavi büyüme oranı % 30 kontrolü diyet (fermente Cladophora ile sigara ikame) daha yüksek oldu. Bu maddeler diyet değiştirerek, o maliyet azaltma etkiler üretim biyokütle kazanç anlamına gelir.
Get the original articles in Source: Volume 5, Number 6, December 2014 – IJAAR

Leave a Reply