An Education Blog

word direction logo

Ocena związku między zmiennymi wymiany gazu z ziarna dają w genotypach jęczmień pod wpływem stresu susza terminali- (Polish)

Mandana Azhand, Mohsen Saeidi, Majid Abdoli

Department of Agronomy and Plant Breeding, Campus of Agriculture and Natural Recourse, Razi University, Kermanshah, Iran

Young Researchers and Elite Club, Zanjan Branch, Islamic Azad University, Zanjan, Iran

Key words: Barley, Grain yield, Photosynthetic rate, Stomatal conductance, Drought stress.

Streszczenie

Garcia Studio, Inc. 933 Fielder Avenue NW Atlanta, GA 30318 404-892-2334

Susza stres jest jednym z głównych podkreśla abiotyczne w rolnictwie na całym świecie. Badanie to zostało przeprowadzone do zbadania wpływu stresu susza w okresie napełniania ziarna na fotosyntezy, parametry wymiany gazowej i ziarna dają w dwunastu odmian jęczmienia. W tym celu eksperyment był określonymi w układzie podziału działki oparte na losowo pełne bloki konstrukcja z trzema kolejnymi replikacjami sezonie 20102011 w dziedzinie badań Uniwersytetu Razi, Kermanshah stan w zachodniej Iran. Wyniki wykazały, że post anthesis wody spowodowane niedoborem 22 procent obniżki plonu ziarna i gdyby nie znaczenie wpływu na wysokość roślin. Ponadto stres suszy w ziarna napełniania okres można znacznie zmniejszyła się liść fotosyntezy stawki (Pn), stomatal przewodności (gs) i kurs transpiracji (Tr), a zwiększone stężenie CO2 sub-stomatal (PW). Wyniki wykazały, że nakładając wody deficytu, Pn, gs i Tr został zredukowany w wszystkie genotypy studiował jęczmienia. PN, gs i Tr były statystycznie wyższe w pełni nawadniania traktowanie w porównaniu z stres suszy średnio 32.3, 19 i 15%, odpowiednio. Spadek w cenę netto fotosyntezy w ziarnie napełniania etapie stresu susza nawiazuje do zamknięcia szparki i zmniejszenie stomatal przewodności. Nasze dane wykazały lepszą wydajność ‘Karoun’ niż ‘Nosrat’, ‘Sararud’ i innych genotypów w wskaźnik obniżenia plonu ziarna w dojrzałości i fotosyntezy rysy twarzy wobec warunków deficytu wody gleby.

In English: http://www.innspub.net/wp-content/uploads/2015/01/IJB-V6No2-p366-374.pdf

Leave a Reply