An Education Blog

word direction logo

Paddlewheel su kalite mühendislik araç olarak yoğun gölet kültür vannamei karides (litopenaeus vannamei) en iyi duruma getirme modeli. bbap situbondo içinde Doğu java, Endonezya.- (Turkish)

A.Kurniawan, Marsoed, M. Fadjar

Faculty of Fisheries and Marine Science Postgraduate Program, University of Brawijaya, Malang, East Java, Jl. Veteran, Malang, Indonesia

Key words: Paddlewheel, water quality, vannamei shrimp.

litopenaeus-vannameiSoyut
Bu ye amacı olduğunu paddlewheel, karides yoğun gölet sayısını belirlemek için. Dinamik bir model optimal değeri ya da miktarı paddlewheel uygulamada elde etmek için kullanılmıştır. Stella 9.1.4 Yazılım programlama parametreleri arasındaki ilişkiyi bulmak için istihdam edildi. Paddlewheel en uygun sayısı 1 paddlewheel SAE (Standart havalandırma verimliliği) ile olduğunu gösterdi 1,31 kgO2/kWh sonucuydu. Son ekimi ekimi sırasında % 24 olana vannamei karides üzerinde oksijen tüketim yüzdesi, vannamei karides üzerinde oksijen tüketim yüzdesi artmıştı. Bu araştırmada, toplam oksijen ihtiyacı 567 ppm, karides üretim oldu 1054,88 kg, yem miktarı idi 2278,1 kg bir gölet alanı ile 600 m2, stoklama yoğunluğu 133 PL/m2 98 gün ekimi döneminde oldu.
Get the original articles in Source: Volume 5, Number 5, November 2014 – IJAAR

Leave a Reply