An Education Blog

word direction logo

Sürdürülebilirlik analizi yaklaşımı yapısal denklem modelleme (Tanah Laut Regency, Güney Kalimantan, Endonezya kuru arazi üzerinde bir çalışma) kullanarak tarım sığır- (Turkish)

E.S. Rohaeni, B. Hartono, Z. Fanani, B. A. Nugroho

Faculty of Animal Husbandry, University of Brawijaya, Malang, Indonesia. Reseacher at The Assessment Institute of Agricultural Technology South Kalimantan, Jl. Panglima Batur Barat No. 4 Banjarbaru, Kalimantan Selatan, Indonesia

Faculty of Animal Husbandry, University of Brawijaya, Jl. Veteran, Malang, Indonesia

Key words: beef cattle, resources, welfare.

Soyut
Suckler-cow-SmallÇalışma Sumber Makmur Köyü ve Merkez Banua, Takisung Mahallesi, Tanah Laut Regency, Güney Kalimantan Eyaleti, Endonezya yapılmıştır. Bu çalışma (1) sığır yetiştiriciliği (2) çiftçiler, kuru karada bir vaka çalışması şeklinde refahı etkileyen faktörler sürekliliğini etkileyen faktörler belirlemek amaçlamaktadır. Çalışma için 111 katılımcıların önceden hazırlanmış soru formlarını kullanarak anket yöntemiyle yapılmıştır (yapısal). Katılımcıların olan ya da sığır tarım kriterleri ile Amaçsal örnekleme tarafından seçilmiştir. Yapısal denklem modelleme (SEM) kullanarak verileri analiz edildi, verilerin tamamlanması AMOS yazılım kullanılarak yapılmıştır. Bu çalışmada, yedi endojen değişkenlerin ve iki eksojen değişken vardır. Teknoloji, çevresel, ekonomik, sosyal, fiziksel, insan ve kurumsal kaynakları endojen değişkenlerdir. Kurumsal kaynakların sürdürülebilirlik sığır tarım etkisi ve sonuçları gösteren çevresel, ekonomik, teknolojik, fiziksel, insan; çevresel, ekonomik, teknolojik, fiziksel, insan ve kurumsal kaynakları etkisi, doğrudan veya dolaylı olarak, refah çiftçi (dışında sosyal); ve sürdürülebilirlik değişken etkiler refah çiftçilerin tarım sığır. Bu çalışma sonucu göre bu sığır tarım ve çiftçi refahı geliştirmek için sürdürülebilirlik için geliştirilmiş ve kabul birkaç işlem kaynakları, öncelikle ekonomik, teknolojik, insan fiziksel, çevre ve kurumsal kaynakların belgili tanımlık ilerleme are önerilmektedir.

Leave a Reply